SP 5 w Pyskowicach ma patrona. Kto nim został?

​”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Uśmiechnięty, zadowolony ze swoich postępów uczeń to cel każdej edukacji. W Pyskowicach jednak tylko Szkoła Podstawowa nr 5 będzie miała za patrona autora wyrażonej na wstępie myśli i jednego z ojców współczesnej pedagogiki – Janusza Korczaka. 4 listopada szkoła miała podwójną okazję do świętowania – nowe miano otrzymała na swoje 60. urodziny.

Piątkowe uroczystości rozpoczęła ceremonia nadania imienia szkole oraz przekazania jej nowego sztandaru. Dalszą część wypełnił spektakl wykorzystujący motywy z historii placówki, ślubowanie reprezentacji uczniów na nowy sztandar oraz umieszczenie kapsuły czasu, na pamiątkę tego niezwykłego dnia. Duże wrażenie robiła multimedialna ekspozycja w podziemnej kondygnacji szkoły. Na kilku ekranach przewijała się prezentacja wydarzeń, ważnych postaci i absolwentów z sześciu dekad działalności „piątki”.
Społeczność szkolna zaprosiła na swoje święto liczne grono gości. Wspólnie z nią ten historyczny dzień obchodzili samorządowcy Pyskowic, z zastępcą burmistrza Piotrem Magdą na czele, dyrektorzy pozostałych szkół, przedstawiciel katowickiego kuratorium oświaty.

Przyłączamy się do gratulacji z tej podwójnej okazji – jubileuszowych urodzin i nadania imienia. Jesteśmy przekonani, że wśród kadry nauczycielskiej nie brakuje następców godnych patrona, a idee Janusza Korczaka będą inspiracją w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.
UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img