Ruszają prace na ul. Wyszyńskiego w Pyskowicach

Na ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego pojawiły się koparki, ciężarówki i tymczasowa sygnalizacja świetlna. Oznacza to, że wykonawca przebudowy drogi – firma Eurovia – rozpoczął prace przygotowawcze Równolegle do porządkowania sieci wodociągowej przystąpiło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.

W pierwszej kolejności wykonawca przystąpił do uregulowaniu odwodnienia drogi i uzupełnienia braków w kanalizacji deszczowej, dokonał też wstępnych prac rozbiórkowych – np. demontaż chodnika. PWiK korzystając z okazji wykona przebudowę wodociągu zaopatrującego posesje w rejonie ul. Wyszyńskiego.

Prace spowodowały utrudnienia w poruszaniu się samochodów. Ruch w rejonie robót odbywa się w sposób wahadłowy, a steruje nim tymczasowa sygnalizacja świetlna. Można spodziewać się, że niedogodności szybko nie znikną. W dalszym etapie przybędzie ciężkiego sprzętu i odcinków objętych pracami, powiększy się też zakres robót.
Przypomnijmy, że docelowo prace drogowe prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do połączenia z ul. Bytomską (DK-94). Przebudowa ul. kard. Stefana Wyszyńskiego polega na wymianie zniszczonej nawierzchni i wzmocnieniu konstrukcji. Inwestycja obejmuje również przebudowę chodnika oraz odnowienie systemu odwadniającego ulicę. Wykonawcą jest spółka EUROVIA Polska S.A. z Kobierzyc, która powinna zakończyć prace do końca maja br.
Zgodnie z umową wartość inwestycji to 3 057 905,40 zł brutto. Przedsięwzięcie posiada wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych, w kwocie odpowiadającej 55 proc. kosztów.
W dalszej kolejności miasto planuje kontynuowanie prac w przebiegu: ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego – Rynek – Armii Krajowej, aż do skrzyżowania z DK 94 i ul. Mickiewicza. Ta część projektu ma zostać sfinansowana z budżetu rządowego programu Polski Ład.

(UM Pyskowice)

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img