Rozbój w Pyskowicach. Pobił do nieprzytomności mężczyznę na przystanku

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Pyskowic zatrzymali Dominika Ż. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie rozboju na 54-letnim mieszkańcu Pyskowic. Zabrzanin dokonał pobicia i zaboru mienia, a teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Na wniosek prokuratury 30-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W niedzielne popołudnie, oczekujący na autobus 54-letni mieszkaniec Pyskowic został nagle zaatakowany przez nieznajomą mu osobę. Agresor, używając siły fizycznej i uderzając go, doprowadził do jego utraty przytomności. Po przybyciu na miejsce policjanci podjęli natychmiastowe działania. Czynności operacyjno-rozpoznawcze przyniosły pożądany skutek. Chwilę później 30-latek został zatrzymany, a mienie, które ukradł w postaci telefonu, portfela i gotówki powróciło do poszkodowanego.

„Okazało się, że Dominik Ż. posiada bogatą przeszłość kryminalną. Wcześniej odpowiadał między innymi za kradzieże z włamaniem, paserstwo czy posiadanie środków odurzających” – informuje policja.

We wtorek prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd już przychylił się do złożonego wniosku i mężczyzna na rozprawę poczeka w areszcie.

Sprawcy rozboju zgodnie z przepisami prawa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img