Rossmann ma większy magazyn w Pyskowicach

Magazyn Rossmanna na Śląsku, w Pyskowicach zwiększył swoją powierzchnię o 17 tys. m.kw. i dysponuje obecnie ponad 43 tys. m.kw. Powstały ułatwiające pracę dodatkowe 33 doki przeładunkowe, zainstalowaliśmy także 34 rzędy regałów tradycyjnych oraz 2 rzędy przepływowych. Pracuje tam 550 osób.

Centrum dystrybucyjne w Pyskowicach działa od 2014 roku jako zaplecze logistyczne dla drogerii Rossmann w Polsce południowej. Jednak ze względu na dynamiczny rozwój naszych sklepów (obecnie jest ich w Polsce 1662) – w ubiegłym roku zapadła decyzja o jego rozbudowie. Budowa zaczęła się z końcem lutego 2022r. i potrwała rok (decyzję o pozwoleniu na użytkowanie otrzymaliśmy 23 lutego 2023r).

– Naszym zadaniem jako logistyki jest wspieranie rozwoju firmy. Co za tym idzie, potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak aby zapewnić najlepszy poziom obsługi naszym klientom. Inwestycja w Pyskowicach na pewno nam to ułatwi. Kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie – mówi Rafał Makarski, Dyrektor Działu Logistyki w Rossmannie.

Pyskowicki magazyn jest manualny, bez automatyki.

Hala jest chłodzona, ponieważ coraz więcej artykułów wymaga składowania w temperaturze pokojowej również podczas upałów.

„Aby zapewnić w nowej, dobudowanej hali lepsze warunki pracy oraz zmniejszyć zużycie energii zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe (posadzka ogrzewana jest ciepłą wodą przepływającą systemem rur znajdujących się pod nią). Zastosowaliśmy także oświetlenie led, zużywające w porównaniu z tradycyjnym, znacząco mniej energii” – informuje firma.

– To duża inwestycja, nie tylko ze względu na skalę. Dobudowaliśmy i wyposażyliśmy łącznie ponad 18 tys. m2 powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania. Zaspokoiliśmy nasze – wciąż rosnące – potrzeby, a jednocześnie utrzymaliśmy wysokie wymogi bezpieczeństwa pożarowego stawiane przez ubezpieczycieli. Za nami miesiące wytężonej pracy, tym bardziej, że jednocześnie realizowaliśmy bliźniaczą rozbudowę naszego Centrum Dystrybucyjnego w Grudziądzu – mówi Andrzej Podobas, Kierownik Działu Inwestycji Centrala i Nowych Otwarć w Rossmannie.

– Podczas projektowania nowej hali mocno stawialiśmy na funkcjonalność oraz komfort naszych pracowników. Pojawiły się więc przestronne pomieszczenia socjalne i nowoczesne sale konferencyjne. Równolegle zmodernizowaliśmy i przearanżowaliśmy starszą część magazynowo –socjalną. Zaprojektowaliśmy nowe stanowiska pracy, zakupiliśmy niezbędny sprzęt IT, zainwestowaliśmy w nową infrastrukturę magazynu, która bezpośrednio przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pracy. Mamy też coraz większą flotę wózków magazynowych, a starsze modele systematycznie wymieniamy na nowe – dotyczy to również wózków „premium”, czyli z unoszoną kabiną operatora, w które wbudowana jest nawigacja. Poza tym wymieniliśmy większość urządzeń typu skanery, a także bardziej specjalistyczne, jak np. Pick by Voice, czyli taki podręczny sprzęt, który pomaga w skompletowaniu towaru „słuchający” komend głosowych. Innymi słowy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby pyskowicki magazyn Rossmanna był miejscem gdzie komfort i bezpieczeństwo idą w parze z wysokimi standardami i nowoczesnymi technologiami – dodaje Marcin Mnich, Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Pyskowicach.

Dane liczbowe:
*) początek rozbudowy: 28.02.2022r.
*) zakończenie: 23.02.2023 (uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie)
*) magazyn rozbudowany o 17.065 m.kw, powierzchnia po rozbudowie 43.281 m.kw
*) budynek socjalno-biurowy rozbudowany o 1.009 m.kw, powierzchnia po rozbudowie 2.541 m.kw
*) dodatkowe 33 doków więcej, w sumie magazyn dysponuje po rozbudowie 73 dokami
*) liczba miejsc paletowych 39,500 (wcześniej 23,500)
*) zatrudnienie ok. 550 osób

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img