Remont chodników wokół rynku w Pyskowicach

W Pyskowicach zmodernizowane zostaną chodniki o łącznej powierzchni 600 m.kw.

Niedawno Pyskowice ogłosiły przetarg. Zakres przedmiotu zamówienia stanowi etap I i III projektu pn: „Modernizacja chodników wokół Rynku” i obejmuje chodniki na Rynku przy budynkach numer 16 do 23 oraz 10 do 15.

Założeniem inwestycji jest wykonanie nowej nawierzchni chodników, wymiana krawężników oraz renowacja istniejącego murka oporowego ze schodami. Inwestycję podzielono na 4 etapy realizacyjne.

Aktualne zainwestowanie to tereny drogi powiatowej oraz gminnych wraz wokół Rynku w Pyskowicach. Odcinek drogi powiatowej nr S2985 oraz drogi gminnej w części Rynku wykonany jest z nawierzchni asfaltowej. Chodniki przy drogach wokół Rynku mają nawierzchnię z betonowych płyt chodnikowych ze wzorem oraz betonowej kostki brukowej. Całość ograniczona jest istniejącymi krawężnikami betonowymi oraz budynkami.

Projektowane chodniki wykonane będą z nawierzchni płyt granitowych płomieniowanych 40×40 cm grubości 6 cm (kolor jasny szary) z podbudową istniejącą z kruszywa naturalnego (łamanego).

W ramach przedmiotowej inwestycji planuje się modernizację istniejących chodników wzdłuż drogi powiatowej nr S2985 oraz drogi gminnej w Rynku w Pyskowicach. Istniejące chodniki stanowią fragment układu tras komunikacyjnych w gminie Pyskowice.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img