Pożar probostwa w Kozłowie. Nie żyje jedna osoba – prawdopodobnie ksiądz

21 października o godz. 7.05 straż pożarna w Gliwicach otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Kozłowie w gminie Sośnicowice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono rozwinięty pożar na parterze w budynku dwukondygnacyjnym. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań gaśniczych. W trakcie przeszukiwania zniszczonych przez ogień pomieszczeń ujawniono ofiarę śmiertelną.

W akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej, 23 strażaków.

Wiele wskazuje na to, że ofiarą jest ksiądz. Natomiast zwłoki były zwęglone i nie da się tego potwierdzić bez specjalistycznych badań.

Kuria Diecezjalna w Gliwicach wydała komunikat:
„W sobotę 21 października 2023 r., w godzinach porannych, doszło do pożaru na probostwie parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Ogień pochłonął znaczną cześć budynku, w którym znajdowała się prawdopodobnie jedna osoba. W akcji gaszenia pożaru brało udział kilka jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży pożarnej. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia odkryto zwęglone ludzkie szczątki, których nie dało się zidentyfikować. Ich tożsamość będzie badana w laboratorium medycyny sądowej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że chodzi w tym przypadku o księdza Andrzeja Wandzla, administratora parafii w Kozłowie.
Biskup Gliwicki po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie udał się osobiście do Kozłowa, aby zapoznać się z sytuacją na miejscu. Pasterz Diecezji Gliwickiej wyraża swoją wdzięczność wszystkim strażakom, którzy z wielkim wysiłkiem i poświęceniem przystąpili do akcji gaszenia pożaru, policji oraz służbom ratowniczym, które brały udział w akcji. Ponadto Biskup Gliwicki łączy się duchowo z wiernymi parafii św. Mikołaja w Kozłowie, poleca ich Bożej Opatrzności i prosi wszystkich diecezjan o modlitwę w ich intencji” – czytamy na stronie Kurii.
n

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img