Posadzili 172 drzewa

Z inicjatywy gliwickiej firmy KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. we współpracy z Nadleśnictwem Rudziniec, 6 listopada 2021 r. posadzono 172 drzewa w parku dendrologicznym za budynkiem Nadleśnictwa w Rudzińcu.

Sadzonki rozmaitych drzew sadzili pospołu m.in.: pracownicy KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o., strażacy-ochotnicy z OSP Brzezinka, młodzi członkowie klubu sportowego z Brzezinki wraz z rodzicami, pracownicy Nadleśnictwa Rudziniec wraz z nadleśniczym, Wiesławem Kucharskim oraz starosta gliwicki, Waldemar Dombek reprezentujący samorząd oraz inni goście.

– Nasza firma, choć specjalizuje się w branży motoryzacyjnej, bo produkujemy nadwozia, zderzaki i części karoserii, bierze czynny udział w akcjach ekologicznych i bardzo dba o środowisko naturalne. Inicjatywa wysadzenia 1785 drzew, bo tyle udało nam się ich posadzić w okolicznych lasach, to wielka korzyść dla przyszłych pokoleń gminy Rudziniec i powiatu gliwickiego – podkreślał Rafał Lechowski, wiceprezes KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o.
Odsłonięto także pamiątkową tablicę, na której znalazła się liczba posadzonych drzew – 1785, różnych gatunków, jak m.in. sosna, dąb, buk, dereń, czy jarzębina itd.

Starostwo powiatowe w Gliwicach

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img