Pomogą wypełnić wniosek o 300+

9 sierpnia od 9.00 do 13.00. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pyskowicach (pokój 417) czekać będą eksperci ZUS, którzy doradzą jak złożyć wniosek o świadczenie “Dobry Start”, czyli tzw. 300+.

Przypominamy, że od tego roku obsługę świadczeń z rąk samorządów przejął ZUS. To nie jedyna zmiana – w roku szkolnym 2021/2022 wniosek o wyprawkę szkolną można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

ZUS rozpoczął już wypłatę świadczeń. Osoby, które złożyły wniosek początkiem lipca mogą sprawdzać stan konta. Zakład przelał już 30 mln złotych, a środki te obejmują ok. 100 tys. dzieci. W wielu przypadkach pozwoli to na pokrycie kosztów wyprawki jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Jak informuje ZUS rodzice i opiekunowie doskonale radzą sobie ze składaniem wniosków online. Dla tych, którzy nie mają jeszcze profilu na PUE ZUS, bądź też jednak potrzebują pomocy ZUS uruchomił mobilne punkty. Są one dostępne w wielu placówkach poczty polskiej, KRUS czy w urzędach. Jak wspomnieliśmy na wstępie w Pyskowicach pojawi się on 9 sierpnia.
Prosimy, aby podczas spotkania w OPS mieć przygotowane: dowód osobisty, telefon, numer rachunku bankowego, adres e-mail.

Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img