Pomoc drogowa na śląsku – jakie usługi oferuje swoim klientom?

Wszyscy chcemy podróżować bezpiecznie i komfortowo. Ale sytuacje losowe zdarzają się niezależnie od nas. Nawet zachowując wzmożoną ostrożność, możemy ulec wypadkowi drogowemu. Pojazd to tylko maszyna, może się więc zepsuć. W takich okolicznościach niezbędne okazuje się wezwanie pomocy drogowej.

Nieszczęście może przytrafić się każdemu, w każdych okolicznościach. Sami możemy podróżować bardzo ostrożnie, ale nigdy nie wiadomo, czy nie napotkamy na swojej drodze szaleńca za kółkiem, kierowcę pod wpływem alkoholu i środków odurzających albo po prostu nieostrożnego. Pogoda też bywa bardzo niebezpieczna. Zagrożenie dla naszych pojazdów powodować może nawet stan dróg. Z kolei samochód ulec może usterce. Dobrze jest wiedzieć, że jeśli przydarzy nam się coś złego na drodze, nie zostaniemy sami z kłopotem.

Co robić w razie zdarzenia drogowego lub awarii?

W razie zdarzenia drogowego, np wypadku lub stłuczki, kierujący ma obowiązek (art. 44, pkt. 1 Kodeksu Drogowego) usunięcia uszkodzonego pojazdu z drogi, aby nie tamował ruchu drogowego i nie stwarzał zagrożenia dla innych jego uczestników. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy są osoby zabite lub ranne – wówczas trzeba pozostać na miejscu do czasu przybycia policji oraz służb ratowniczych.

Podobnie musimy zachować się, kiedy samochód uległ awarii. Też nie możemy pozostawić go na środku drogi, zwłaszcza oczywiście takiej, na której panuje duże zagęszczenie ruchu. Spowodowałoby to korki, mogłoby też okazać się niebezpieczne dla innych ludzi.

Nie zawsze jednak damy radę samodzielnie zepchnąć na pobocze zepsuty lub uszkodzony pojazd. Nie w każdej też sytuacji pomóc nam mogą inni kierowcy, np. holując. Trzeba zatem wezwać pomoc drogową, dysponującą odpowiednim sprzętem, na czele z lawetą.

Kto pomoże nam w Chorzowie i na Śląsku?

Ruch drogowy w Chorzowie, podobnie jak we wszystkich miastach Aglomeracji Śląskiej, jest bardzo duży. Sprawia to, że przykre sytuacje, takie jak stłuczki bądź awarie, stają się jeszcze bardziej traumatyczne i stresujące, nie tylko dla ich ofiar, lecz także dla innych kierowców. Jeśli auto rozkraczy się na środku skrzyżowana, momentalnie powstaje korek. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie usunąć z drogi uszkodzonego albo zepsutego samochodu, nie zwlekajmy z sięgnięciem po telefon. Na nasze wezwanie przybędzie Pomoc Drogowa Chorzów, która sprawnie udzieli nam pomocy, biorąc na lawetę nasz niesprawny pojazd.

Firma zatrudnia wykwalifikowaną kadrę i dysponuje profesjonalnym sprzętem, który sprawdzi się w każdych warunkach. Nie tylko odholuje nasz pojazd po awarii lub kolizji, ale też pomoże wydobyć go z rowu, dołu bądź podobnego miejsca. W razie potrzeby oferuje również dowóz paliwa i wymianę kół. Świadczy także usługi w zakresie transportu maszyn, np. wózków widłowych, holowania samochodów osobowych i dostawczych, transportu samochodów osobowych i dostawczych, transportu samochodów zabytkowych, transportu samochodów i motocykli sportowych oraz transportu przyczep.

Przedsiębiorstwo Całodobowa Pomoc Drogowa działa oczywiście nie tylko w Chorzowie, ale na terenie całego Województwa Śląskiego. Niezależnie, czy zdarzenie drogowe lub usterka przytrafi się nam w centrum wielkiego miasta, na wiejskiej drodze, czy też na autostradzie, możemy być pewni, że uzyskamy pomoc. Nasz samochód zostanie usunięty z drogi i zabrany do odpowiedniego warsztatu. Jeśli nie poradzimy sobie samodzielnie z wymianą koła bądź zabraknie nam paliwa, a znajdziemy się zbyt daleko od stacji, by dotrzeć do niej na piechotę z kanistrem, pracownicy firmy również nie pozostawią nas samych.

Do tego przedsiębiorstwo oferuje konkurencyjne ceny.

Warto zatem zapisać kontakt do Pomocy Drogowej Chorzów, jeśli jeździmy po Chorzowie i jego okolicach.

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img