Policyjna akcja w Pyskowicach. Funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi

Dzielnicowi z pyskowickiego komisariatu włączyli się w nową kampanię społeczną pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”.

Na działania składają się rozmowy z mieszkańcami, edukacja najmłodszych i ich rodziców, a także kampania informacyjna w mediach. Ma to za zadanie przestrzegać oraz chronić małych obywateli przed zaginięciami. Tym razem nasi policjanci odwiedzili przedszkola w Wielowsi i Świbiu.

Nieświadome zagrożeń dzieci są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa, dlatego powinny być otoczone opieką i troską ze strony dorosłych.

Aspirant sztabowy Łukasz Kaczyński oraz młodszy aspirant Michał Kwaśnik, prowadząc zajęcia w formie zabawy i pogadanki, przekazywali najmłodszym podstawowe wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w domu i na drodze, „oswajali” też z widokiem munduru policjanta.

Mundurowi apelują: nie straszcie swoich dzieci policjantem! Z pozoru niewinne zdanie typu „Jak będziesz niegrzeczny, to policjant cię zabierze”, nie przynosi pozytywnych skutków. W przypadku zgubienia się lub innej sytuacji kryzysowej dziecko będzie unikało kontaktu z funkcjonariuszem, a to przecież on może być jedyną w danej chwili osobą, której wizerunek maluch rozpozna i która pomoże.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img