Nowe węzły cieplne w Pyskowicach

W najbliższych miesiącach w rejonie ulic Matejki, Matejki Boczna, Konopnickiej i Szopena powstaną węzły cieplne dla sześciu budynków. Mieszkańcy już w tym sezonie grzewczym będą mogli korzystać z ciepła o wysokich parametrach, które popłynie ułożonymi w ubiegłym roku rurami. Gmina właśnie rozstrzygnęła przetargi na inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach II etapu modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego.

W 2020 r. miasto Pyskowice rozpoczęło rozbudowę i modernizację swojej sieci ciepłowniczej. W pierwszej kolejności wykonano elementy sieci i częściowo przyłącza na tzw. wysoki parametr, z rur preizolowanych. W tym roku przyszedł czas na podłączenie budynków i wykonania indywidualnych węzłów cieplnych.
Nowoczesne wymiennikownie powstaną w budynkach już korzystających z ciepła systemowego (Matejki 5, Matejki Boczna 1 i 2, Konopnickiej 1) oraz dopiero wpinanych do sieci (Konopnickiej 2, Szopena 8). W tych ostatnich, w ramach odrębnego zadania, jeszcze w tym roku powstaną instalacje wewnętrzne centralnego ogrzewania.

Każda z części inwestycji będzie miała innego wykonawcę. Firma ACE Instal sp. z o.o. z Katowic ceną 366 046 zł wygrała przetarg na realizację w budynkach Matejki Boczna – Konopnickiej, natomiast przedsiębiorstwo eTermo-Inwest z Gliwic za kwotę 335 000 zł uzyskało zlecenie w zakresie Matejki – Szopena.Zgodnie z warunkami oferty oba zadanie powinny być gotowe w terminie do 70 dni od daty podpisania umowy.

Przedsięwzięcie „Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice – podgrupa SWC etap II” o łącznej wartości 1 164 954,40 służy ograniczeniu niskiej emisji i wpisuje się w działania samorządu na rzecz poprawy jakości powietrza. Gmina Pyskowice uzyskała na nie dofinansowanie z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności” oraz Programu na rzecz ograniczenia niskiej emisji w kwocie odpowiadającej całościowym kosztom zadania.

źródło: UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img