Nowe miejsca parkingowe w Pyskowicach

W kilku punktach miasta trwają prace, które zaowocują nowymi miejscami postojowymi. Roboty są w różnym stopniu zaawansowania, ale wszystkie powinny się zakończyć do końca listopada. W sumie w rejonie Wojska Polskiego i ulic bocznych przybędzie 41 takich stanowisk. Największy parking, przewidziany aż na 20 samochodów, pojawi się przy ul. Wyzwolenia Boczna.

Nowe miejsca postojowe pojawią się też przy ul.Szopena 5 (8 stanowisk) oraz na placu przy ul.Kochanowskiego – Paderewskiego (11 miejsc plus jedno na pojazd osoby niepełnosprawnej). W związku z pierwszą lokalizacją uporządkowany zostanie plac zabaw, a teren z urządzeniami dla najmłodszych zyska ogrodzenie. Natomiast budowa parkingu w drugim z wymienionych miejsc spowoduje przeniesienie placu zabaw, a w nowej lokalizacji zabraknie terenu pod piaskownicę.

Infrastruktura uliczna poprawi się również w okolicy Wojska Polskiego 2 – Lompy. Toczą się tam prace związane z wymianą nawierzchni drogi i parkingu.
Wydatki związane z wyżej wymienionymi projektami będą kosztować 640 570,00 zł. Zostaną sfinansowane z budżetu miasta Pyskowice.

info/fot. UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img