Notariusze udzielą porad za darmo

W ostatnią sobotę listopada już po raz 12. notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych. Tym razem, m.in. ze względu na sytuację epidemiczną, telefonicznie, na czasie i w streamingu. Temat tegorocznej edycji brzmi „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście”. Będzie więc można zapytać o wszystkie sprawy, jakie na co dzień można załatwić w kancelarii.

O co pytamy najczęściej?
Nasze zainteresowanie budzą sprawy majątkowe, umów sprzedaży, darowizny oraz problematyki związanej z dziedziczeniem. W ostatnich latach rośnie liczba zapytań dotyczących tworzenia i działania spółek, zarządu sukcesyjnego, pełnomocnictw oraz umów majątkowych małżeńskich. Coraz częściej notariusze otrzymują również pytania o czynności, których można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu, a więc takich jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku.

Już po raz drugi notariuszom w czasie Dnia Otwartego Notariatu towarzyszyć będą eksperci z Biura Rzecznika Finansowego, którzy odpowiedzą na pytania z zakresu finansów osobistych i ubezpieczeń. Nowością będzie dyżur ekspertów Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego, którzy przedstawią zalety i możliwości polubownych rozstrzygnięć w sporach z instytucjami finansowymi.

Ponad 300 notariuszy z całej Polski będzie odpowiadać na pytania na czacie i w trakcie streamingu poprzez facebookowy profil Porozmawiaj z Notariuszem oraz telefonicznie. Mieszkańcy województwa śląskiego mogą dzwonić na numer 32 441 86 84. Z ekspertami z Biura Rzecznika Finansowego można skontaktować się pod numerem 22 102 10 09.
Przypomnamy, 12. Dzień Otwarty Notariatu odbędzie 27 listopada 2021 w godz. 10-16.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img