Mieszkania chronione gotowe. Kto może tam zamieszkać?

W Bojszowie, w gminie Rudziniec powstały pierwsze w powiecie gliwickim mieszkania chronione. Utworzono pięć lokali przeznaczonych dla usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych.

Każde z mieszkań ma pokój z łazienką, a w części wspólnej salon z częścią kuchenną. Mieszkańcy będą mieli też do dyspozycji taras i teren zielony otaczający budynek. To właśnie w przyszłym ogrodzie zasadzono dziś pierwsze drzewka i krzewy.

Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu. To przygotowanie objęte jest opieką specjalistów. Z mieszkań mogą korzystać osoby, które ze względu na trudną sytuację życiową, wiek, niepełnosprawność lub chorobę potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w codziennym życiu, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostkę całodobowej opieki. Jedną z takich grup są usamodzielniający się wychowankowie pieczy zastępczej. To oni zamieszkają w pięknie i nowocześnie zmodernizowanych pomieszczeniach. Realizacja projektu umożliwi skuteczniejszy proces usamodzielnienia pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej i podniesie jakość życia wychowanków, którzy zamieszkają w utworzonych mieszkaniach.

Inwestycja zrealizowana przez Powiat Gliwicki otrzymała dofinansowanie ze środków UE. Wartość inwestycji oszacowano na poziomie 1 113 125,00 zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 946 156,77 zł.

fot. Starostwo Powiatowe w Gliwicach

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img