Kiedy koniec remontu ul. Powstańców Śląskich?

Dobiega końca przebudowa wylotowego odcinka ulicy Powstańców Śląskich. Prace powinny zakończyć się zgodnie z planem, czyli do 31 maja br. Powstanie m.in. ścieżka rowerowa oraz chodniki – informuje UM Pyskowice.

Modernizacja ul.Powstańców Śląskich dotyczy odcinka o długości ok.720 m, od DK nr 94 do ul.Gliwickiej. W ramach zadania powstaje chodnik, ścieżka rowerowa oraz ciąg pieszo – rowerowy. Pojawi się również nowa nawierzchnia, zmianie ulegnie geometria skrzyżowania z ul.Sikorskiego. Przedsięwzięcie obejmuje również przebudowę sieci wodno – kanalizacyjnej, która generalnie została już zrealizowana.

Większość pozostałych elementów inwestycji jest również niemal gotowa.

Z informacji administratora ulicy – Zarządu Dróg Powiatowych – wynika, że z zasadniczej części prac do wykonania pozostało jeszcze dobudowanie fragmentu chodnika od strony ul.Czyżyków, ułożenie nawierzchni na ścieżce rowerowej oraz jej uzupełnienie o odcinek w kierunku ogródków działkowych. Oczywiście czekają jeszcze prace wykończeniowe: oznakowanie poziome i pionowe, pobocza, ułożeniu bruku wokół przepustów, humusowanie.
Wykonawcą zadania jest spółka Eurovia z Kobierzyc. Firma wygrała przetarg ceną 2 632 200,00 zł, przy wstępnie zakładanym budżecie inwestycji na kwotę 4 044 876, 89 zł. Ok. 60 proc. kosztów stanowią wydatki na przebudowę wodociągów i kanałów, które pokrywa właściciel sieci – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.
Za inwestycję w zakresie prac drogowych odpowiada administrator – Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach. Ulica Powstańców Śląskich stanowi bowiem jednocześnie drogę powiatową nr 2985S.
Zadanie posiada dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie blisko 900 tys. zł. Swój wkład ma również samorząd Pyskowic, który przekazał na nie sumą 284 538,52 zł.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img