Jeszcze tylko dzisiaj można złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego

To okazja, by sami mieszkańcy Pyskowic zadecydowali na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Tym razem na realizację tak wybranych zadań czeka rekordowe 200 tys. zł.

Procedura Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego jest prosta. Wnioski z zadaniami mogą składać wyłącznie mieszkańcy Pyskowic. Każdy wnioskodawca może zgłosić tylko jeden projekt. Do wniosku należy przedstawić listę poparcia z podpisami co najmniej pięciu mieszkańców naszego miasta. Koszt wnioskowanego projektu nie może być niższy niż 5 tys. zł i wyższy niż 100 tys. zł.

Samo głosowanie odbywać się będzie, jak dotychczas, zarówno w formie papierowej jak i w elektronicznej. Uprawnieni do udziału w głosowaniu są mieszkańcy Pyskowic. Każdy uprawniony może oddać jeden głos. Do realizacji wejdą zadania z największą liczbą wskazań, w kolejności wagi poparcia, aż do wyczerpania puli.

Nabór wniosków rozpoczął się 16 maja i potrwa do 31 maja. Jego wyniki, z listą zakwalifikowanych projektów, zostaną podane do wiadomości przed głosowaniem mieszkańców, które zaplanowano w terminie 22 sierpnia – 2 września. Lista zadań zakwalifikowanych do realizacji, wraz z wynikami głosowania, będzie znana do 9 września 2022.

Zwycięskie projekty zostaną ujęte w przyszłorocznym budżecie gminy Pyskowice i wejdą do realizacji w 2023 r.
Szczegóły i formularz zgłoszenia zadania są dostępne na stronie www.pyskowice.pl.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img