Gdy zadzwoni ankieter, nie możemy odmówić odpowiedzi

W okresie 12 – 24 listopada może zadzwonić do nas ankieter, by zadać pytania kontrolne w związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jak informuje Główny Urząd Statystyczny badanie służy ocenie rzetelności danych uzyskanych w spisie. W razie telefonu ankietera nie możemy odmówić mu odpowiedzi.

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r ma na celu oszacowanie tzw. błędu pokrycia. Badanie będzie realizowane na próbie 100 000 mieszkań. Ankieterzy będą kontaktować się telefonicznie, z numeru: 22 828 88 88, z pełnoletnią osobą, która w spisie była pierwszym respondentem (reprezentantem mieszkania).

W trakcie wywiadu będą zadawane pytania dotyczące: m.in. miejsca zamieszkania 31 marca br., poziomu wykształcenia, własności mieszkania, sposobu realizacji spisu. Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. Każdy uczestnik będzie mógł zweryfikować tożsamość ankietera: samodzielnie poprzez stronę internetową spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).

Narodowy Spis Powszechny jest najważniejszy zadaniem statystyki publicznej. Zebrane dane będą służyć do opracowania strategii rozwojowych kraju, pozwolą też lepiej zrozumieć strukturę, potrzeby i kondycję społeczeństwa.

UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img