Dzisiaj policyjna akcja. Kogo będą obserwować?

Dzisiaj od godziny 5.00 do 22.00 gliwicka drogówka prowadzi działania pod hasłem „Bezpieczne skrzyżowania”. Ich głównym celem jest ograniczenie liczby zdarzeń w rejonie skrzyżowań.

Główny cel działań prewencyjnych to dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od pieszych i kierujących stosowania się do obowiązujących przepisów, które wpływają na ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków. Policjanci z drogówki, w trakcie akcji „Bezpieczne skrzyżowania”, zwracają uwagę na zachowanie kierowców oraz pieszych na skrzyżowaniach właśnie.

– Apelujemy o ostrożną jazdę oraz rozsądek za kierownicą. Przy zmiennej aurze należy pamiętać, aby dostosować prędkość do panujących warunków tak, by nie doszło do nieszczęścia – mówią policjanci.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie ujęty przez policję w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Po raz trzeci za takie zachowanie, w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu, będzie go czekało ponowne przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

– Zaznaczamy, że 50 km/h to nie zawsze bezpieczna prędkość w terenie zabudowanym, wszystko zależy od panujących warunków pogodowych, ale również bezpośredniego otoczenia ulicy, parkujących samochodów, bliskości placów zabaw, przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych itp – dodaje policja.

– Szczególny apel kierujemy do pieszych, którzy powinni pamiętać, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować – kończą funkcjonariusze.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img