Dzieci z Pyskowic wracają do szkół

1 września po wakacjach w progi miejskich szkół i przedszkoli wejdzie 1878 uczniów. Dla 163 z nich będzie to wyjątkowy uroczysty moment, bo po raz pierwszy zasiądą przed tablicą.

Na szczęście sytuacja pozwala, by była to tablica prawdziwa, a nie wirtualna. Epidemia wciąż jednak trwa i nauka podobnie jak przed letnią pauzą przebiegać będzie w ograniczeniach sanitarnych. Obowiązkowe maseczki podczas przerw w zajęciach to tylko jedna z rekomendacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Według danych miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych rok szkolny 2021/2022 rozpocznie w przedszkolach 608 dzieci, w szkołach – 1270. Jak w roku ubiegłym inauguracja nauki nie będzie miała zbiorczego charakteru, ale zamiast wspólnego apelu uczniowie z różnych klas przywitają szkołę o różnych godzinach. Nie zabraknie jednak uroczystych pasowań „pierwszaków” na ucznia, choć dziecku towarzyszyć może tylko jeden z rodziców lub opiekunów.

Miejskie szkoły i przedszkola przygotowane są do nauczania w rygorach pandemii. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi MEiN przy wejściu do budynku powinna znaleźć się informacja o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego. Wszystkim należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk oraz regularnie napełniać dozowniki. Uczniowie po przyjściu do szkoły w pierwszej kolejności powinni myć ręce wodą z mydłem.

Obowiązkiem rodzica jest zaopatrzenie dziecka w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej oraz przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu – np. podczas przerw w zajęciach. Szkoły mają jednak zapasy maseczek na wypadek, gdyby dziecko zapomniało ją z domu.

UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img