Dotacje na wymianę ogrzewania w Pyskowicach

Gmina Pyskowice zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne w sprawie dofinansowania wymiany źródeł ogrzewania.

24 marca br. w ratuszu będzie się można dowiedzieć m.in. jak uzyskać dopłatę do nowoczesnego systemu grzewczego, co nowego w programie „Czyste Powietrze”, co to CEEB i czemu jest on tak ważny oraz czym tanio i ekologicznie grzać. Początek spotkania o godz. 17.00.

Na spotkaniu pojawią się również informacje dotyczące łączenia dotacji „grzewczej” z maksymalnym dofinansowaniem w programie „Czyste Powietrze”, będzie mowa o konsekwencjach uchwały antysmogowej dla Śląska, czyli do kiedy należy wymienić stary piec. Dużą część zajmie omówienie korzyści ze stosowania nowoczesnych rozwiązać grzewczych jak kotły na węgiel, gaz, pellet, pompy ciepła, systemy akumulacyjne. Będzie również okazja zobaczyć na żywo najnowocześniejszy na świecie panel fotowoltaiczny.

„Spotkanie zostanie poprowadzone przez prywatną firmę Krajowe Centrum Doradztwa Energetycznego, która nieodopłatnie udzieli konsutlacji na temat programu „Czyste Powietrze” w zamian za możliwość przedstawienia swojej oferty” – informuje UM Pyskowice.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img