Docenią byłego burmistrza Pyskowic. Otrzyma statuetkę

Obecne władze Pyskowic wręczą statuetkę „Pyskowickich Wież” byłemu burmistrzowi miasta.

Uroczystość odbędzie się 22 sierpnia na rynku. Będzie to nie tylko okazja do wysłuchania muzyki w ramach popularnego cyklu koncertów, ale również udziału w uroczystym wręczeniu wyróżnienia „Pyskowickie Wieże” – nagród przyznawanych za szczególne dokonania na rzecz naszego miasta i mieszkańców. Prestiżowe wyróżnienie otrzymają były burmistrz Wacław Kęska oraz restauracja „Umami”.

W tym roku wyjątkowo, ze względu na zeszłoroczną sytuację epidemiczną, zostaną wręczone nagrody za dwie edycje – z 2020 i 2021 roku. Statuetka „Pyskowickich Wież” za rok ubiegły trafi do rąk Wacława Kęski – wieloletniego burmistrza Pyskowic – w uznaniu całokształtu działalności na rzecz miasta Pyskowice i jego społeczności.
Z kolei nagroda za 2021 decyzją specjalnej komisji została przyznana restauracji „UMAMI – Piąty Smak” w kategorii podmiotów gospodarczych za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń oraz działania w sferze społecznej.

Przypominamy, że zgłoszenia kandydatur można składać cały czas. Nagroda przyznawana jest w kategorii osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych, instytucji, organizacji, klubów sportowych. Z inicjatywą przyznania wyróżnienia może wystąpić m.in. grupa co najmniej 5 radnych, co najmniej 50 mieszkańców Pyskowic ujętych w stałym rejestrze wyborców, podmioty gospodarcze oraz instytucje, organizacje społeczne, kluby sportowe działające na terenie gminy, miasta Pyskowice.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img