Dni Pyskowic, a na imprezie gwiazdy

22 – 24 lipca to termin, który już dzisiaj warto wpisać sobie do kalendarza. W ten weekend w Pyskowicach rządzić będzie muzyka, zabawa i radość. W wielkim stylu wracają Dni Pyskowic. Wilki, C-BooL, Sylwia Grzeszczak to tylko niektóre z gwiazd, które będziecie mogli podziwiać i oklaskiwać.

Piątek, 22 lipca, szczególnie gorąco polecamy młodszej części mieszkańców. Na scenie zagości rap. Przy mikrofonach zmierzą się Kingska i Malczi, Young Multi i Smolasty. Koncertowy wieczór dzień później rozpocznie Brevis – chór kameralny Państwowej Filharmonii w Tarnopolu, po nim wystąpi Baranovski. W okolicach 20.00 zapraszamy na „Tamtą dziewczynę”, „Małe rzeczy”, „Bezdroża” i inne hity w wykonaniu Sylwii Grzeszczak. A na zakończenie dnia król klubowych parkietów z Pyskowic, czyli C-BooL. Niedziela zaś to rodzinny piknik w towarzystwie piosenek dla dzieci od Sióstr Wajs i zespołów Radia Silesia. Zwieńczeniem pełnego doznań weekendu będzie muzyczna bomba – koncert zespołu Wilki!

Na smakowitym muzycznym przekładańcu nie kończą się atrakcje Dni Pyskowic. Wiele będzie się działało również poza sceną. W dzień oficjalnego otwarcia, 23 lipca, o godz.17.00 będzie miało swoją premierę nowe wyróżnienie. Burmistrz miasta Adam Wójcik po raz pierwszy wręczy Twarze Pyskowic, czyli swoją nagrodę za działalność na rzecz społeczności lokalnej. W piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy na plac dożynkowy na rozmowy na leżaku. Wśród gości feministka Katarzyna Szota – Eksner, znawczyni czekolady Natalia Aurora Ignacek oraz poliglota Marlon Couto Riberio. Ponadto 22 lipca będzie okazja do wyciskania sztangi, w sobotę odwiedzi na radio Eska ze swoim wydarzeniem Eska Summer City, a w niedzielę w strefie najmłodszych czekają lektury, animacje i warsztaty artystyczne.
dni pyskowic
Przez cały weekend na placu u zbiegu ulic Szpitalna, Dworcowa i Wojska Polskiego działać będą strefy relaksu z leżakami oraz zabawy z wesołym miasteczkiem, kramy i stoiska gastronomiczne. W ramach imprez towarzyszących w sobotę zapraszamy nad jezioro Dzierżno Małe na piknik pod żaglami ośrodka Maytur, a 23 i 24 lipca na warsztaty cukiernicze dla dzieci (ul.Wojska Polskiego 8a) z okazji 90.urodzin Piekarni Cukierni Szmidt.
16 i 17 lipca na boisku „Wembley” odbędzie się turniej dzikich drużyn piłkarskich, 21 lipca zawody łucznicze w hali widowiskowo – sportowej o Puchar Braci Pisko, a 23 lipca na trening otwarty na urządzeniach siłowych w Paku Miejskim.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img