Co z węglem dla mieszkańców? Pyskowice przystąpiły do programu PiS

Miasto Pyskowice przystąpiło do rządowego programu sprzedaży węgla. Każdy uprawniony mieszkaniec będzie mógł nabyć 1,5 tony opału do 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony opału po 1 stycznia 2023 r., nie później niż do 30 kwietnia 2023 r.

Prawo do preferencyjnego zakupu będą miały osoby z przyznanym dodatkiem węglowym oraz które wskazały piec na węgiel jako główne źródło ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wyłączeni z tego uprawnienia będą ci, którzy nabyli już wcześniej opał po przystępnej cenie w sklepie PGG lub zakupiły go w cenie niższej niż 2 tys. zł za tonę.

Wnioski przyjmowane będą od poniedziałku (14 listopada) w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul.Strzelców Bytomskich 3 oraz elektronicznie, przez platformę e-PUAP (wykorzystując pismo ogólne). Formularz wniosku wraz z klauzulą informacyjną RODO dostępny jest w BOI oraz na stronie www.pyskowice.pl.

Szczegółowe informacje, jak data rozpoczęcia sprzedaży czy lokalizacja punktu bądź punktów dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie przekażemy, gdy wszystkie formalności zostaną zakończone.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img