Chodniki, ulice i parkingi – inwestycje w Pyskowicach

Dużo się dzieje w Pyskowicach na drogach i ulicach pod względem remontów. Prace nad poprawą infrastruktury osiedlowej rozpoczęły się już wiosną, ale w ostatnim okresie nabrały wyjątkowej intensywności. Drogowców można było spotkać w wielu miejscach. Większość zadań jest już zakończona, czas więc na podsumowanie.

Największy wpływ na przestrzeń publiczną i wizerunek Pyskowic ma odnowienie ciągów pieszych przy rynku. W ubiegłym i bieżącym roku wykonano trzy z czterech odcinków okalających plac, a do zamknięcia obwodu pozostał już tylko fragment od strony kościoła pw. św. Mikołaja.

Na odnowienie chodników przy rynku miasto wydało 253 665 zł, nie ten projekt kosztował jednak najwięcej. Ponad dwa razy większa kwota (530 421 zł) trafiła na kompleksową modernizację drogi, chodnika i parkingu przy ul.Krótkiej.

W ramach przebudowy/budowy nowe lub odnowione odcinki drogowe pojawiły się na ulicach: Zielonej (pomiędzy ulicami Krokusów i Astrów), Orzeszkowej oraz Traugutta, a drogi wewnętrzne w rejonie Wojska Polskiego, Fryderyka Szopena i kard. Stefana Wyszyńskiego. Zlecono również projekty przebudowy ul.Szczęść Boże oraz ul.Żużlowej.

Nowe, lepsze drogi to nie jedyne powody do zadowolenia dla kierowców. Przybywa również miejsc postojowych. W ostatnich miesiącach wskutek budowy nowych lub też modernizacji istniejących powstały one przy ul. Wyzwolenia Boczna, Kochanowskiego 6 i Paderewskiego, Szopena 5 i 7, Braci Pisko 2.

Równolegle z poprawą infrastruktury dla samochodów toczyły się prace mające na celu wygodę pieszych. Przebudowa chodników objęła odcinki ulic: Braci Pisko 42 – 60, Drzymały 3, Strzelców Bytomskich 10 i 12, Szopena 12, Kochanowskiego 6 – Wojska Polskiego 1.

W sumie miasto Pyskowice wydało w tym roku na modernizację opisanej wyżej infrastruktury ulicznej 1 877 075 zł.

(UM Pyskowice)

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img