Bezpłatnie sprawdź swoje światła. Policja apeluje

Policjanci z gliwickiej drogówki dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Twoje światło – Nasze bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kilkunastu kierowców skorzystało już z bezpłatnych przeglądów świateł ich pojazdów.

W ramach akcji, kierowcy mogli za darmo sprawdzić światła swoich samochodów w Stacji Kontroli Pojazdów w Knurowie. Kolejne możliwości sprawdzenia świateł pojazdów będą dostępne 28 października w Gliwicach i Knurowie.

Terminy kolejnych bezpłatnych badań to:
– Stacja Kontroli Pojazdów – Gliwice ul. Chorzowska 50d – 28 października i 9 grudnia
– Okręgowa Stacja Kontroli – Knurów ul. Szpitalna 44 – 28 października i 18 listopada

Szczególnie w okresie jesiennym policjanci podczas prowadzonych rutynowych działań na drogach zwracają szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów. Kierowcy, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli, będą kierowani przez policjantów do stacji diagnostycznych.

„Właściwe oświetlenie pojazdu ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze, ponieważ dobra widoczność gwarantuje, że kierowcy zauważają w odpowiednim czasie przeszkody przed sobą, a jednocześnie światła ułatwiają innym osobom dostrzeżenie samochodu, zwłaszcza w nieprzychylnych warunkach” – informuje policja.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img