Bezpłatne szczepienie przeciw grypie

W ramach zwalczania grypy na sezon 2021/2022, Ministerstwo Zdrowia uruchamia bezpłatne szczepienia przeciw grypie, również dla osób w wieku 75+. Potrwają one od października br. do stycznia 2022 r. lub do wyczerpania zapasów.

W czasie pandemii szczególnie wskazane jest zapobieganie zachorowaniu. Sezon zachorowań na grypę zaczyna się w październiku, a kończy w kwietniu. Wirusem tej choroby łatwo się zakazić. Przenosi się drogą kropelkową, dlatego noszenie maseczek, częste mycie rąk i niedotykanie twarzy, kiedy jesteśmy poza domem, może dodatkowo ograniczać zakażenia.
Na szczepienie przeciw grypie nie ma skierowań, wystarczy umówienie terminu wizyty w punkcie szczepień.Nie ma zapisów przez system e-rejestracji, termin wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z pacjentem.
Obecnie podmiotami wykonującymi szczepienia przeciw grypie w Pyskowicach są: NZOZ Przychodnia Wielospecjalistyczna nr 1, NZOZ CUM AA „REMEDIUM” Awramienko sp. j., NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego – Lekarska Spółka Partnerska K.Kaźmierczyk , B.Miarczyńska-Kunert
Co należy wiedzieć przed skorzystaniem z bezpłatnego szczepienia?
Na szczepienie należy się stawić zdrowym – bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Do wykonania szczepienia nie jest potrzebna recepta na szczepionkę.
Wszystkie osoby uprawnione do bezpłatnego szczepienia muszą złożyć oświadczenie o spełnieniu warunku wynikającego z § 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 na wzorze dostępnym na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype – link do oświadczenia.

UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img