Bezpłatne szczepienia w Pyskowicach

Miasto Pyskowice wraca do realizacji programu szczepień przeciw meningokokom, tym razem na lata 2022-2025. W tym roku z bezpłatnych szczepień będą mogły dzieci z roczników 2016-2020 (powyżej 3 roku życia), zamieszkałe na terenie naszego miasta.

Preparat podawany jest przeciw zakażeniom Neisseria meningitidis typu A, C, W-135 oraz Y. Aby zapisać się i ustalić termin wizyty szczepiennej należy skontaktować się, osobiście lub telefonicznie, z ośrodkami zdrowia wybranymi do realizacji programu:
– NZOZ CENTRUM USŁUG MEDYCZNYCH AA „REMEDIUM” AWRAMIENKO SPÓŁKA JAWNA, ul. Paderewskiego 11, tel. 32/233-87-62
– IWONA KUŹMIŃSKA-MERYK I PARTNERZY-LEKARZE, ul. Wojska Polskiego 10, tel. 32/233-20-06
– LEKARSKA SPÓŁKA PARTNERSKA KRYSTYNA KAŹMIERCZYK I BARBARA MIARCZYŃSKA-KUNERT, ul. gen Władysława Sikorskiego 83, tel. 32/233-26-63.

Zakażenia meningokokowe są wywoływane przez bakterie, które mogą powodować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz sepsę. Do zakażenia może dojść w każdym wieku. Podwyższone ryzyko infekcji występuje w dużych zbiorowiskach ludzkich. Szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami. Do zakażenia meningokokami dochodzi drogą kropelkową podczas kontaktu z osobą chorą lub bezobjawowym nosicielem.

Program finansowany jest ze środków budżetu miasta Pyskowice.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img