Aresztowano obywatelkę Czech. Przyszła po pieniądze

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu przyjęli i obsłużyli 448 zgłoszeń od mieszkańców naszego rejonu.

Zatrzymano 9 sprawców przestępstw, wśród których znaleźli się: sprawca rozboju ulicznego, sprawcy kradzieży sklepowych, podejrzana o usiłowanie oszustwa, sprawca kradzieży z włamaniem, znieważenia funkcjonariuszy. Ustalono tożsamość dwóch podejrzanych, w jednym przypadku — najścia na mieszkanie i pobicie lokatora w Pyskowicach, w drugim — gróźb karalnych. Sąd na wniosek Policji i prokuratora tymczasowo aresztował dwie osoby.

W gminie Sośnicowice doszło do rozboju na przystanku autobusowym. Sprawca używając przemocy, ukradł 50-letniej kobiecie torebkę. Dzięki szybkiemu powiadomieniu od świadków 53-letni podejrzany został błyskawicznie zatrzymany.

Knurowscy policjanci wytropili i zatrzymali mieszkańca tego miasta, który 17 marca z jednego z marketów skradł towar o wartości kilkuset złotych.

Knurowscy stróże prawa ustalili tożsamość mężczyzny, który groził drogą elektroniczną pokrzywdzonej — dwudziestoparoletniej kobiecie.

W sobotę na wniosek policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz prokuratora sąd aresztował zatrzymaną przez pyskowickich policjantów 38-letnią obywatelkę Czech. Podejrzana uczestniczyła w oszustwie na „wypadek członka rodziny” i próbowała okraść 81-letnia mieszkankę Pyskowic. Wpadła, gdy odbierała pieniądze. Zatrzymania dokonali policjanci z Pyskowic, dowiedzieli się o zdarzeniu od córki i zięcia pokrzywdzonej kobiety.

Policjanci z IV komisariatu szybko rozwikłali zagadkę włamania do szafki ubraniowej i kradzieży gotówki na szkodę ukraińskiego pracownika jednej z firm w gliwickiej strefie ekonomicznej. Po kilku godzinach zatrzymano w miejscu zamieszkania innego pracownika narodowości gruzińskiej, u którego zabezpieczono skradzione 2700 złotych.

Ochrona sklepu w centrum handlowym przy ul. Lipowej zatrzymała i przekazała policjantom 17-latka, któremu udowodniono kradzieże słuchawek i perfum o wartości około 1200 złotych. Sprawa jest rozwojowa, wyjaśniają ją detektywi z II komisariatu. Policjanci z III komisariatu wszczęli sprawę przeciwko 35-latkowi, który na ul. Błogosławionego Czesława znieważył umundurowanych policjantów. Pyskowiccy policjanci ustalili tożsamość sprawcy najścia na jedno z mieszkań w tym mieście. Napastnik wyważył drzwi i wtargnął do wnętrza lokalu, po czym bijąc butelką, uszkodził ciało 25-latka. Zatrzymanie podejrzanego to kwestia czasu.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img