Akcja Movember, bo liczy się czas. Bezpłatne badania dla mężczyzn

Od 28 do 30 listopada 2023 r. w godzinach od 11.00 do 14.00 każdy mężczyzna może zgłosić się do Zakładu Analityki Biochemii Klinicznej (laboratorium, II piętro) na badanie diagnostyczne – stężenie antygenu PSA oraz jego wolnej frakcji we krwi. Osoby z nieprawidłowym wynikiem będą kierowani na konsultację lekarską w Zakładzie Radioterapii.

Jak co roku, listopad to miesiąc, w którym na całym świecie podejmowane są działania promujące świadomość i dyskusję na temat „męskich” nowotworów, a w szczególności raka
prostaty. Znakiem rozpoznawczym kampanii są wąsy, które dały jej również nazwę – Movember (ang. moustache + November).
Rak prostaty to obecnie najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy wśród mężczyzn – stanowi już ok. 20% wszystkich nowotworów złośliwych. Oznacza to, że co piąty mężczyzna zmagający się z chorobą onkologiczną, choruje na raka prostaty. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce rejestruje się rocznie około 16 tysięcy nowych zachorowań i ponad 5 tysięcy zgonów. Tym samym rak prostaty zajmuje drugie miejsce wśród zgonów z powodu nowotworów złośliwych u mężczyzn. Zarówno nowotwory jądra, jak i prostaty cechują dobre rokowania, a postawienie takiej nie może być odbierane jako „wyrok“. Kluczowe jest jednak wykrycie choroby w możliwie najwcześniejszym stadium i szybkie podjęcie odpowiednio dobranej terapii.
Ponieważ liczy się czas wykrycia choroby i szybkie wdrożenie odpowiedniego postępowania onkologicznego ważna jest świadomość, jak istotna jest profilaktyka, którą może być np. samobadanie i obserwowanie swojego ciała oraz badania diagnostyczne celem szybkiego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w obrębie męskich narządów płciowych. 

W ramach akcji: Movember, bo liczy się czas

W dniach od 21 do 23 listopada 2023r. w godzinach od 8:00 do 14:00 zapraszamy do Zakładu Radioterapii (hol, I piętro) do punktów konsultacyjnych, w których udzielane będą informacje w zakresie żywienia specjalnego zapotrzebowania oraz higieny i pielęgnacji skóry. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji z psychologiem oraz uzyskać informacje o warsztaty ,,Jak radzić sobie w chorobie i po leczeniu” w oparciu o terapię Simontona.

W tych dniach będą rozdawane również wszystkim Panom zaproszenia na do Zakładu Analityki Biochemii Klinicznej na badanie diagnostyczne – stężenie antygenu PSA oraz jego wolnej frakcji we krwi jak również udzielane porady dot. samobadanie i obserwowanie swojego ciała.

W dniach od 28 do 30 listopada 2023r. w godzinach od 11:00 do 14:00 zapraszamy wszystkich Panów do Zakładu Analityki Biochemii Klinicznej (laboratorium, II piętro) na badanie diagnostyczne – stężenie antygenu PSA oraz jego wolnej frakcji we krwi. Osoby z nieprawidłowym wynikiem będą kierowani na konsultację lekarską w Zakładzie Radioterapii.

Zapraszamy Panów – pacjentów Instytutu wraz z osobami wspierającymi na indywidualne konsultacje psychologiczne po wcześniejszym umówieniu się na wizytę. Rejestracja możliwa poprzez infolinię: nr tel. (32) 278 88 88. Do końca listopada 2023r. szczególnie zapraszamy panów.
Zapraszamy Panów – pacjentów onkologicznych i osoby wspierające na warsztaty „Jak radzić sobie w chorobie i po leczeniu” w oparciu o terapię Simontona.
Zapisy: biuro@fundacjaonkologiczna.pl

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img