23 wypadki w czasie weekendu majowego. Zatrzymano 143 pijanych kierowców

Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało kilkuset policjantów. W naszym województwie doszło do 23 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, a ranne zostały 24 osoby. Odnotowaliśmy także 571 kolizji. Mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali ponadto 143 pijanych kierowców.

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie majowego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 23 wypadków, w których ranne zostały 24 osoby. Na szczęście, drugi rok z rzędu, nie odnotowaliśmy wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Ponadto, mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 143 nietrzeźwych kierujących.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img