2200 kontroli trzeźwości w Gliwicach i powiecie

Na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego przeprowadzono wczoraj wojewódzkie działania „Trzeźwość”.

„Działania tego typu nie powinny być zaskoczeniem dla kierowców. Poprawa bezpieczeństwa na drogach, między innymi poprzez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu, stanowi jedno z najważniejszych zadań policji. Od rana do godziny 12:00 skontrolowano ponad 2220 kierowców” – informuje policja.

2 stycznia 2024 roku na terenie Gliwic i całego powiatu gliwickiego prowadzone były działania „Trzeźwość”, których celem było eliminowanie z ruchu drogowego kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. W poniedziałkowy poranek na terenie całego województwa pojawiło się więcej niż zwykle patroli dedykowanych tylko do kontroli trzeźwości. W obszarze podległym Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach, w trakcie samych działań zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących:
– na ulicy Kujawskiej – 50-latek prowadził seatem, a w jego organizmie stwierdzono 1,5 promila alkoholu,
– na ulicy Królewskiej Tamy – 39-latek kierował oplem z wynikiem 0,9 promila alkoholu.

Po południu na ulicy Błonie w Gliwicach zatrzymano volkswagena, którym kierowała 62-latka, u której stwierdzono 1 promil alkoholu we krwi. Dodatkowo okazało się, że posiada ona sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

ZOBACZ TEŻ

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

AKTUALNOŚCI

spot_img